Rupi-taxi české budějovice
Přístí akce
17.03.2018 20:00
2 charitativní rockový bál

Další kapely: Metallica Czech Tribute Band (České Budějovice), Warhawk (České Budějovice)


Místo: Temelínská hospoda
20.04.2018 20:00
Metalová noc
Místo: Milevsko (Relax klub)
18.05.2018 17:00
Českobudějovický Gejzír

TAROK, PRASKLEJ JOGURT


Místo: České Budějovice (Požitkové zahrady_Pražská)
23.06.2018 20:00
Prasobraní (K1400)
Místo: Dobronice u Bechyně
25.08.2018 17:00
Rentgen fest open air

35 let na scéně

Na pódiu se vystřídají muzikanti,kteří hráli za celou historii kapely.

Od 23:00 after party v klubu hotelu kde jako dárek nám i našim fans zahrají IRON MAIDEN revival Klatovy

 


Místo: Týn nad Vltavou (Hotel Zlatá Loď)
08.12.2018 20:00
Vánoce na Lodi

Rimortis (Poděbrady)


Místo: Týn nad Vltavou (Hotel Zlatá Loď)
Aktuality

Stránky opět v provozu

Ahoj všichni, stránky už jedou, můžete psát, poslouchat a už se těšíme na nové akce a skladby, které budou postupně přibývat, mějte se fajn Metalu zdar Fazol

Partneři

Reklama

Historie

Celá historie začíná někdy okolo podzimu roku 1985, kdy partička, Pavel Skok - kytara a zpěv, Milan Dupal - kytara a zpěv, Josef Strubinský - bicí nástroje, Pavel Sedlák - baskytara, Karel Weiseipl - klávesy a zpěv dala dohromady pop-rockovou kapelu - RTG. Kapela se hned od počátku dala do mravenčí práce, tak aby dala vzniknout novým, především vlastním věcem.

Tak jak postupně šel čas, tak i hlavní postavy tohoto příběhu nezůstaly jen tak přešlapovat na začátečnických pokusech ale vypilovali i některé obsahově zajímavé věci. Tím si RTG prošla různým stylem od pop-rocku přes beat-rock až po heavy-rock. Bohužel změna politického klimatu sebou strhla i toto uskupení a po více než sedmiletém aktivním trvání se tehdejší členové dohodli na ukončení činnosti kapely, a to pro pracovní vytíženost každého z členů kapely.

Čas plynul a část prvotního obsazení z roku 1985 začala pociťovat totální absenci pořádného „kovu“ na vltavotýnsku. Tím první krok k založení nové sestavy už na sebe nedal až tak dlouho čekat a v období ledna 2002 se začal kolotoč postupně roztáčet znovu.

Po desetileté přestávce se dala dohromady formace, která vznikla fůzí ze dvou dříve samostatně působících kapel, sice hrající každá jiný hudební styl, ale proč ne ... Kytaristi Pavel Skok a Miloslav Dupal z bývalé RTG, baskytaru vzal do svých rukou, jinak letitý kytarista, Jaroslav Moule a bubeník Petr Zoulek, oba z již rozpadlé kapely MORAX. Po vzoru zahraničních kapel zvučných jmen se tato nová parta vrhla rovnýma nohama do rozpálené pece plné kovu, plné heavy-metalu.

Dnes tvoří profil kapely zkušení a ostřílení muzikanti, kteří se snaží od začátku na svých vystoupeních prezentovat klasický, takový ten „mejdnovský“ heavy-metal. Kapela má dnes na svém playlistu zejména věci z vlastní tvorby, ale nebála si vzít na mušku i pár zahraničních kapel a od nich převzala několik zajímavých skladbiček.

Jak už to bývá i u jiných kapel, že se někdy musí kapela rozloučit se svým členem, tak i tímto si kapela prošla v prosinci 2007. Její dlouhodobý bard Jaroslav Moule požádal o ukončení svého působení a k poslednímu prosinci odešel z kapely. Na jeho místo nastoupil nově přizvaný a znovu oprášený baskytarista Miloslav Rejnart. Díky tomu, že to není až tak úplný nováček, může kapela pomýšlet na další cestu s vlastní tvorbou, na cestu plnou dobrého metalu.

Metal s Vámi.