Rupi-taxi české budějovice
Přístí akce
18.01.2020 18:00
Akustický koncert
Místo: Pivnice Na Pavláčce(Tyn n/Vlt)
16.05.2020 17:00
Českobudějovický Gejzír
Místo: Požitkové zahrady- Pražská ulice(ČB)
20.06.2020 20:00
Jihočeské prasobraní
Místo: Kemp - rybník Soukeník(TA)
29.08.2020 17:00
Rentgen fest
Místo: Týn nad Vltavou(ČB)
12.12.2020 20:00
Vánoční Zábava
Místo: Týn nad Vltavou(ČB)
Aktuality

HLedáme manažéra

Kapela hledá manažéra(ku).Základem je ,že se ti naše muzika líbí a chceš to dělat s nasazením. 

Máš li opravdový zájem nastoupit do našeho metalového cirkusu tak tady je kontakt. 

Pavel"Pája"Skok - leadr,manažer   776 061 056

Partneři

Reklama

Historie

Celá historie začíná někdy okolo podzimu roku 1985, kdy partička, Pavel Skok - kytara a zpěv, Milan Dupal - kytara a zpěv, Josef Strubinský - bicí nástroje, Pavel Sedlák - baskytara, Karel Weiseipl - klávesy a zpěv dala dohromady pop-rockovou kapelu - RTG. Kapela se hned od počátku dala do mravenčí práce, tak aby dala vzniknout novým, především vlastním věcem.

Tak jak postupně šel čas, tak i hlavní postavy tohoto příběhu nezůstaly jen tak přešlapovat na začátečnických pokusech ale vypilovali i některé obsahově zajímavé věci. Tím si RTG prošla různým stylem od pop-rocku přes beat-rock až po heavy-rock. Bohužel změna politického klimatu sebou strhla i toto uskupení a po více než sedmiletém aktivním trvání se tehdejší členové dohodli na ukončení činnosti kapely, a to pro pracovní vytíženost každého z členů kapely.

Čas plynul a část prvotního obsazení z roku 1985 začala pociťovat totální absenci pořádného „kovu“ na vltavotýnsku. Tím první krok k založení nové sestavy už na sebe nedal až tak dlouho čekat a v období ledna 2002 se začal kolotoč postupně roztáčet znovu.

Po desetileté přestávce se dala dohromady formace, která vznikla fůzí ze dvou dříve samostatně působících kapel, sice hrající každá jiný hudební styl, ale proč ne ... Kytaristi Pavel Skok a Miloslav Dupal z bývalé RTG, baskytaru vzal do svých rukou, jinak letitý kytarista, Jaroslav Moule a bubeník Petr Zoulek, oba z již rozpadlé kapely MORAX. Po vzoru zahraničních kapel zvučných jmen se tato nová parta vrhla rovnýma nohama do rozpálené pece plné kovu, plné heavy-metalu.

Dnes tvoří profil kapely zkušení a ostřílení muzikanti, kteří se snaží od začátku na svých vystoupeních prezentovat klasický, takový ten „mejdnovský“ heavy-metal. Kapela má dnes na svém playlistu zejména věci z vlastní tvorby, ale nebála si vzít na mušku i pár zahraničních kapel a od nich převzala několik zajímavých skladbiček.

Jak už to bývá i u jiných kapel, že se někdy musí kapela rozloučit se svým členem, tak i tímto si kapela prošla v prosinci 2007. Její dlouhodobý bard Jaroslav Moule požádal o ukončení svého působení a k poslednímu prosinci odešel z kapely. Na jeho místo nastoupil nově přizvaný a znovu oprášený baskytarista Miloslav Rejnart. Díky tomu, že to není až tak úplný nováček, může kapela pomýšlet na další cestu s vlastní tvorbou, na cestu plnou dobrého metalu.

Metal s Vámi.